Děti se učily na Letní škole Rozumíme penězům, jak pracovat s kamerou nebo GPS

Školáci z Vimperka a Chrudimi si užili program v přírodě i teambuildingové aktivity

 

Osmáci ze ZŠ Smetanova ve Vimperku a sedmáci ze Základní školy Chrudim Dr. J. Malíka vyhráli díky svému originálnímu videu v soutěži o pobyt na Letní škole Rozumíme penězům. Žáci si tak v minulém týdnu užili dvouapůldenní mimoškolní aktivity. Spolu se svými učiteli se zúčastnili zábavně naučného pobytu plného poutavého programu, který probíhal od 15. do 17. května v krkonošském podhůří ve Svobodě nad Úpou.

Skupina školáků na Letní škole Rozumíme penězům

Sedmého ročníku letní školy, která se zaměřuje na výuku finanční gramotnosti zábavnou formou, se mohly zúčastnit základní školy, které splnily dvě podmínky: jsou členy Klubu Rozumíme penězům a zároveň žáci 2. stupně těchto škol natočili krátké video na téma „Jak se v naší škole učí Rozumíme penězům“. Letní školu Rozumíme penězům finančně podporuje společnost MONETA Money Bank a organizačně ji zajišťuje nezisková společnost AISIS ve spolupráci s dobrovolníky z banky.

„V průběhu prvního dne si děti osvojily základní dovednosti filmového štábu, a to od přípravy scénáře až po samotné natáčení. Velká část tohoto programu probíhala v lese, kde se žáci učili zacházet také s GPS navigací a vyzkoušeli si například i geocaching,“ přiblížila průběh letní školy Stanislava Křížová z občanského sdružení AISIS a manažerka projektu Rozumíme penězům.

Získané znalosti pak školáci využili během druhého dne letní školy. Organizátoři rozdělili děti do pěti skupin, složených z obou vítězných tříd. Každé družstvo dostalo za úkol zpracovat vtipnou formou přidělené téma. „Žákům jsme zadali modelové příklady, ve kterých se zabývali hospodařením v domácnosti, světem peněz nebo výhodným nakupováním. Tyto příklady byly zvoleny záměrně, protože máme zkušenost, že zábavnou formou se dá lépe porozumět řešení budoucích životních situací,“ vysvětluje Zuzana Pokorná, specialistka společenské odpovědnosti z MONETA Money Bank.

Školáci řeší složitý úkol

O projektu Rozumíme penězům

Realizátorem projektu Rozumíme penězům je občanské sdružení AISIS, finančním expertem a jedním z tvůrců projektu je MONETA Money Bank. Záměrem projektu je zvýšení finanční gramotnosti školáků, snahou je naučit děti základům zodpovědného přístupu ke správě osobních financí. Dosud jím prošlo přes 26 000 žáků a finančními experty z banky bylo proškoleno více než 3 200 učitelů. Projekt od svých počátků kontinuálně rozšiřuje základnu proškolených učitelů, ale i žáků. Především nárůst v počtu proškolených učitelů je markantní a představuje dobrou základnu pro výuku finanční gramotnosti i v budoucnu. Od minulého školního roku se projekt rozšířil i na mateřské školy.

Projekt Rozumíme penězům je podporován z fondů Evropské unie, státního rozpočtu ČR a ze zdrojů MONETA Money Bank. Více informací najdete na www.rozumimepenezum.cz.

 

Milada Veselá

tisková mluvčí MONETA Money Bank


V případě zájmu o další informace kontaktujte, prosím:

Milada Veselá, mobil: +420 606 661 304, tel.: +420 224 446 011, e-mail: milada.vesela@moneta.cz

Lucie Policarová, mobil +420 724 557 221, tel: +420 224 442 389, e-mail: lucie.policarova@moneta.cz

nebo Servis pro média na www.moneta.cz.