Daň z příjmu lze jednoduše zaplatit pomocí bankomatů, a to i hotově


Termín pro zaplacení daně z příjmu se blíží a většina poplatníků si nechává úhradu až na poslední chvíli. Výhodou platby daní z příjmu prostřednictvím bankomatu je přitom časová nenáročnost a jednoduchost celé operace. Zákazníci GE Money Bank mohou zadat příkaz k úhradě přes jakýkoliv z 628 bankomatů nejen se svou debetní kartou, ale také prostřednictvím kreditní karty. Kromě toho disponuje GE Money Bank také speciálními depozitními bankomaty, které navíc umožňují vklad hotovosti a její okamžité převedení na požadovaný účet. Daně tak lze jednoduše zaplatit bez čekání na pokladně finančního úřadu.


„Příkaz k úhradě přes bankomat je u klientů stále častějším způsobem zadávání platby. Oproti loňskému roku registrujeme 100% nárůst počtu těchto transakcí. Tuto transakci je možné provést přes kterýkoli bankomat GE Money Bank,“ říká Alice Škývarová, manažerka bankomatové sítě GE Money Bank. „Ovšem ani v případě, že klienti chtějí daně zaplatit v hotovosti, nemusí trávit čas čekáním na finančním úřadě. Peníze lze vložit do speciálního depozitního bankomatu GE Money Bank a okamžitě převést na požadovaný účet dodává Alice Škývarová.

Při jednom vkladu lze do depozitního bankomatu vložit nejvýše 350 bankovek. V rámci tohoto množství banka nestanoví žádný finanční limit, který může zákazník do bankomatu vložit. Hotovost se po vkladu na účet připíše okamžitě. Při vložení peněz do bankomatu po 19. hodině, o víkendu nebo o svátcích se hotovost zákazníkům připíše na účet v nejbližší následující pracovní den.

Depozitní bankomaty jsou v České republice teprve ve fázi postupného rozšiřování. GE Money Bank disponuje celkem třemi depozitními bankomaty v zemi. Na pražské Flóře a v Hradci Králové jsou zákazníkům přístupny 24 hodin denně sedm dní v týdnu, v obchodním centru Futurum v Ostravě pak od 6 hodin ráno do půlnoci.
Při placení daní prostřednictvím platebního příkazu je nutné tento příkaz zadat nejpozději 30. března do 18 hodin. V případě pozdějších příkazů nelze garantovat doručení peněz v požadovaném termínu 31. března.

Markéta Dvořáčková,
tisková mluvčí GE Money Bank