Další velmi úspěšný rok pro GE Money Bank

  • Bilanční suma vzrostla na téměř 73 mld. Kč
  • Objem úvěrů se vyšplhal k 65 mld. Kč
  • Objem hypoték dosáhl téměř 14,5 mld. Kč
  • Kapitálová přiměřenost je vysoká - 23,1 %
  • Počet klientů GEMB výrazně vzrostl o více než 55 tisíc na 862 000
  • GEMB měla ke konci roku 483 bankomatů a 209 poboček


GE Money Bank potvrdila v roce 2006 silnou pozici na českém bankovním trhu. Mimořádné výsledky vykázala zejména v oblasti úvěrových produktů, objem úvěrů vzrostl meziročně o 21,1 % na více než 64,7 mld. Kč. Tento nárůst byl způsoben zejména velkým zájmem o spotřebitelskou Expres půjčku a o hypotéky, od října navíc GE Money Bank jako první velká banka v ČR nabízí produkt Konsolidace půjček. Úvěrová expanze se výrazně projevila i na bilanční sumě, která dosáhla téměř 73 mld. Kč (nárůst 13,4 % oproti roku 2005). Počet klientů GE Money Bank během loňského roku výrazně narostl o více než 55 000. Na běžných účtech měli klienti ke konci roku uloženo přes 38 mld. Kč. Jde o výsledky podle českých účetních standardů.

"Rok 2006 byl pro GE Money Bank jedním z nejúspěšnějších za dobu jejího desetiletého působení na českém trhu! Výsledky opět potvrzují, že se nám podařilo vybudovat pověst dostupné, důvěryhodné a flexibilní banky. Naše inovativní produkty a služby si oblíbilo již více než 860 tisíc klientů," řekl Pieter van Groos, předseda představenstva a generální ředitel GE Money Bank. "Náš výjimečný růst v roce 2006 dokládá, že správně a včas reagujeme na potřeby zákazníků a proměňujeme je v produkty jako Konsolidace půjček, Refinancování hypoték nebo Konto Genius Active, které nás na trhu výrazně odlišují. Jsem rád, že si za 10 let GE Money vybudovala vynikající pověst, která pro zákazníky představuje rychlost, flexibilitu, dostupnost, důvěryhodnost a výhodnost nabízených služeb," dodal.

Obzvlášť dynamický růst zaznamenala GE Money Bank v úvěrové oblasti, celkový objem poskytnutých úvěrů dosáhl k 31. 12. 2006 sumy 64,7 mld. Kč, o 21,1 % více než ke stejnému datu předešlého roku. Mezi nejúspěšnější úvěrové produkty banky patří Expres půjčka a hypotéky.

Výrazným úspěchem je rovněž vývoj v prodeji hypoték. Objem poskytnutých hypotečních úvěrů se zvýšil na téměř 14,5 mld. Kč (meziroční růst o 35,6 %), celkový počet hypoték vzrostl o 26,9 % a přiblížil se 15 tisícům.

GE Money Bank nadále posilovala svou pozici v oblasti spotřebitelských úvěrů. Expres půjčka - neúčelový nezajištěný úvěr s vyřízením na počkání - patří již od roku 1999, kdy ji banka nabídla jako první produkt svého druhu v ČR, k nejúspěšnějším úvěrům na českém trhu. Ke konci roku měla banka uzavřeno přes 435 tisíc Expres půjček, celkový objem portfolia přesáhl 24,3 mld. Kč (o 21,7 % více než loni).

Velký důraz klade GE Money Bank na segment úvěrů pro malé a střední podniky, kde se počet smluv i objem poskytnutých prostředků zvýšil meziročně o 19,3 %. Součet pohledávek banky v této oblasti byl k poslednímu dni roku 22,1 mld. Kč.

Kromě již déle zavedených a velmi oblíbených produktů nabídla GE Money Bank i novinky. V říjnu představila jako první z velkých bank v České republice produkt Konsolidace půjček, pomocí kterého lze refinancovat spotřebitelské úvěry úvěrem novým s výhodnějšími podmínkami. Konsolidace půjček se setkala s velkým ohlasem, od září do konce roku této služby využilo 14,5 tisíc klientů a k 31. 12. 2006 dosáhl objem refinancovaných úvěrů částky 2,6 mld. Kč.

Objem vkladů klientů vzrostl meziročně o 9,6 % na téměř 52 mld. Kč. Z tohoto objemu tvořily 38,4 mld. Kč prostředky na běžných účtech (meziroční nárůst o 13,4 %). Počet vedených běžných účtů stoupl na 707 tisíc, což představuje 3% nárůst.

K poslednímu dni uplynulého roku měla GE Money Bank 862 172 klientů, roční nárůst o 55,4 tisíc klientů (meziroční růst o 6,8 %).

"GE Money slibuje, že bude klientům v České republice nabízet stále kvalitnější produkty a služby," řekl Pieter van Groos.

Bilanční suma činila na konci roku 72,7 mld. Kč, na její nárůst (meziročně o 13,4 %) měl vliv především zmíněný zvýšený objem poskytnutých úvěrů, a to jak spotřebitelských úvěrů, tak i hypoték či úvěrů pro malé a střední podniky. I přes značnou úvěrovou expanzi zachovala GE Money Bank stabilní kapitálovou přiměřenost ve výši 23,17 %, tedy téměř třikrát vyšší, než předepisuje ČNB.

Čistý zisk GE Money Bank dosáhl za rok 2006 hodnoty 2,8 mld. Kč, což znamená zvýšení o 6,6 % v meziročním srovnání.

Eva Chaloupková,
tisková mluvčí GE Money Bank
GE (NYSE:GE) s ratingem AAA je diversifikovanou společností působící v oblasti vyspělých technologií, médií a finančních služeb. Své produkty a služby v oblastech od leteckých motorů, výroby energie, úpravy vody, bezpečnostních technologií, finančních služeb, zdravotnictví, televizního vysílání či výroby plastů poskytuje GE ve více než 100 zemích po celém světě a zaměstnává přitom více než 300 000 zaměstnanců. Více informací o GE můžete nalézt na www.ge.com.

GE Money se sídlem ve Stamfordu, USA je dceřinou společností GE a s aktivy ve výši 190 miliard USD je předním poskytovatelem úvěrových služeb spotřebitelům, maloobchodu a dealerům s automobily v 52 zemích celého světa. Více jak 125 milionům klientů poskytuje kreditní karty, osobní půjčky, financování prodeje, půjčky na nákup a leasing automobilů, hypoteční úvěry i pojištění úvěrů.

V České republice je GE Money zastoupena: GE Money Bank, GE Money Auto a GE MoneyMultiservis.

GE Money Bank
patří mezi největší české peněžní ústavy. Je univerzální bankou, která disponuje širokou sítí 210 poboček a více než 500 bankomatů. Své služby nabízí jak občanům tak podnikatelům a malým a středním firmám.

Více informací na: www.gemoney.cz


Hospodářské výsledky GE Money Bank
(podle českých účetních standardů - neauditováno)

 


Obchodní výsledky GE Money Bank
(podle českých účetních standardů)

 

 


Počet obchodních míst GE Money Bank k 31. 12. 2006: 209
Počet bankomatů GE Money Bank k 31. 12. 2006: 483