Čistý zisk skupiny GE Money za tři čtvrtletí 2015 dosáhl 3,5 miliardy Kč

 • Konsolidovaný čistý zisk vzrostl o 10 % a dosáhl tak 3,5 miliardy Kč.
 • Vklady klientů vzrostly o 9,7 % a dosahují 105,6 miliard Kč.
 • Celkový objem úvěrů klientům je na hodnotě 115,5 miliard Kč.
 • Meziročně vzrostl objem nově poskytnutých úvěrů skupiny GE Money v oblasti firemním bankovnictví o více než 54 %.

Konsolidovaný čistý zisk skupiny GE Money za prvních devět měsíců roku 2015 meziročně vzrostl o 10 % na úroveň 3,5 miliardy Kč. Meziroční nárůst čistého zisku byl ovlivněn dvěma klíčovými faktory:

 • Skupina GE Money nadále rostla v oblastech zaměřených na komerční klienty - zejména v úvěrování malých a středních firem, a financování poskytovaném GE Money Leasing 
  a GE Money Auto.
 • Skupina rovněž efektivně řídila úvěrové ztráty, hlavně díky dobrému procesu schvalování úvěrů, procesně řízenému vymáhání pohledávek s intenzivním zaměřením na snížení ztrát.

Tento výsledek znovu potvrzuje, že GE Money je silnou skupinou, naše rozvaha je nadále velmi zdravá, s dobrou likviditou a silným řízením rizik.“ říká Tomáš Spurný, generální ředitel a předseda představenstva GE Money Bank.

GE Money Bank jako důležitá součást skupiny GE Money se soustředila na plnění cílů v těchto strategických oblastech:

 • Celkový počet nových půjček vzrostl o 21,5 % v porovnání se stejným obdobím roku 2014. 
  Je to důsledek předchozího strategického rozhodnutí banky soustředit se více na růst komerčního bankovnictví. V této divizi došlo k největšímu meziročnímu nárůstu nových úvěrů komerčním klientům, a to o 54 % zejména díky loňské akvizici společnosti GE Money Leasing a úvěrům poskytnutým malým a středním podnikům. Současná výše portfolia firemních úvěrů tak dosahuje 49,3 miliardy Kč. Tento významný nárůst můžeme připsat jak pokračujícímu zlepšení výkonu bankovního komerčního portfolia, tak i nabídce nových produktů. GE Money Bank nově nabízí Konsolidaci úvěrů pro podnikatele, která umožňuje sloučit si nejen podnikatelské, ale také osobní úvěry určené pro podnikání.
 • Nové objemy v oblasti financování vozidel jsou celkově ve třetím kvartálu letošního roku 
  o 16,7 % vyšší než ve stejném období loňského roku.
 • GE Money Bank je druhým největším lídrem v poskytování bankovních spotřebitelských půjček. Od začátku letošního roku si klienti půjčili již více než 12,9 miliard korun. Zájem 
  o půjčky roste i díky novince z počátku letošního roku, revolvingové půjčce Expres Plus, která je prvním spotřebitelským splátkovým úvěrem s rezervou mezi českými bankovními produkty a umožňuje klientům si kdykoliv opakovaně půjčit. Nyní vycházíme klientům ještě více vstříc a nabízíme možnost schválení Expres půjčky online, které trvá pouhých 30 vteřin.
 • Podíl klientů, kteří využívají GE Money Bank jako svoji hlavní banku stále roste a ve třetím čtvrtletí dosáhl 66 %. Zákazníci tak oceňují přidanou hodnotu produktů, kterou jim banka nabízí.
 • Vklady klientů se ve srovnání s koncem roku 2014 zvýšily o 9,7 %. To dokládá snahu klientů spíše šetřit než utrácet. Tento trend se odráží ve strategii GE Money Bank budovat pevný vztah 
  s klienty.
 • Díky tomu, že GE Money Bank reaguje na požadavky svých klientů a poskytováním inovativních produktů reflektuje jejich potřeby, získala první místo v kategorii Bankovní inovátor soutěže Nejlepší banka 2015. Ocenění obdržela za technologii SignPad, kterou na své pobočky zavedla jako první banka v ČR. Zařízení umožňuje zaznamenání biometrického podpisu člověka a jeho převedení do zabezpečené elektronické podoby. Díky tomu šetří čas, peníze i životní prostředí. O vítězství 
  GE Money Bank rozhodlo hlasování veřejnosti. „Těší nás, že si naši zákazníci elektronické podpisy oblíbili a podpořili nás v soutěži Nejlepší banka. Biometrické podpisy ušetřily od začátku používání více než 3.233.000 listů papíru. Nyní biometrické podpisy aktivně využívá přes 20 tisíc klientů a jejich počet rychle roste,“ řekl Tomáš Spurný.

   

  Obchodní a hospodářské výsledky, které jsme dosáhli do konce třetího čtvrtletí, potvrzují, 
  že GE Money Bank zůstává silnou, rostoucí bankou se silnou klientskou základnou a s vůdčí pozicí 
  v oblasti spotřebitelských půjček i produktů pro malé a střední podniky,
  “ dodává Tomáš Spurný, generální ředitel a předseda představenstva GE Money Bank.

  Milada Franek
  Tisková mluvčí, GE Money Bank