Čistý zisk skupiny GE Money za rok 2013 dosáhl 3,9 miliardy Kč

 • Konsolidovaný čistý zisk dosáhl 3,9 miliardy Kč; pokles o 8,7%.
 • Konsolidovaná kapitálová přiměřenost vzrostla na 23,7 % a je i nadále jednou z nejvyšších na trhu.
 • Vklady klientů byly ve výši 93,7 miliardy Kč.
 • Úvěry klientům byly v objemu 114,3 miliardy Kč.
 • Meziroční nárůst nových obchodů v investičním firemním bankovnictví o 5,1 %.
 • Celkový objem úvěrů komerčním klientům činil 35,8 miliardy Kč, meziroční nárůst o 4,1 %.

Konsolidovaný čistý zisk skupiny GE Money Česká republika za rok 2013 dosáhl 3,9 miliardy Kč. "GE Money zůstává silným, finančně stabilním subjektem s dobrou ziskovostí, nadstandardně vysokou kapitálovou přiměřeností (23,7 %) a vysokou likviditou (29,6mld. Kč)," říká Sean Morrissey, generální ředitel a předseda představenstva GE Money Bank.

Meziroční snížení čistého zisku bylo ovlivněno čtyřmi klíčovými faktory:

 1. Nižší důvěra v ekonomický vývoj se projevila nižší poptávkou spotřebitelů po bankovních produktech.
 2. Vysoce konkurenční prostředí v sektoru finančních služeb v kombinaci s rekordně nízkými úrokovými sazbami v bankovním sektoru.
 3. Investice do produktů a služeb s vysokou přidanou hodnotou, například platby mobilním telefonem s využitím NFC technologie nebo další expanze oceňovaného bezpoplatkového účtu Genius Gratis.
 4. Vysoký standard schvalovacích kritérií ovlivnil nižší objemy v roce 2013, ale zachoval dlouhodobě vyrovnanou rozvahu.

Vklady klientů ke konci sledovaného období dosáhly hodnoty 93,7 miliardy Kč a úvěry klientům byly v objemu 114,3 miliardy Kč. "S celkovým objemem spotřebitelských úvěrů ve výši 41,7 miliardy korun jsme potvrdili pozici klíčového poskytovatele úvěrů pro širokou veřejnost. Zájem klientů se soustředil zejména na bezpoplatkovou Konsolidaci úvěrů, což nám umožnilo dosáhnout u tohoto produktu dvouciferného růstu," uvedl Sean Morrissey.

GE Money Bank potvrdila v roce 2013 svou pozici silné a stabilní banky a dosáhla významných úspěchů v těchto strategických oblastech:

 1. K celkovému výkonu skupiny GE Money významně přispělo firemní bankovnictví. "Objem nově poskytnutých úvěrů se meziročně zvýšil o 6,3 %, což představuje nárůst celkového objemu úvěrů komerčním klientům na 35,81 miliardy korun. Dobré výsledky ve firemním segmentu jsou zcela v souladu s naší strategií zvýšit podíl aktiv firemního bankovnictví na celkových aktivech banky," komentuje výsledky Sean Morrissey a dodává: "Další růst se očekává i v roce 2014 se vstupem banky do segmentu komerčních nemovitostních úvěrů."
 2. GE Money Bank i v roce 2013 zkompletovala nabídku produktů bez poplatků. K velmi úspěšnému účtu Genius Gratis přibyly spotřebitelské úvěry a hypotéky. "Zejména díky účtu Genius Gratis, který je zcela bez poplatků, se bance podařilo meziročně zvýšit celkový počet běžných účtů o 2,9%. Účet Genius Gratis aktuálně využívá již více než 220 tisíc klientů." říká Sean Morrissey a dodává: "Na začátku roku 2014 jsme připravili pro stávající i nové klienty novou verzi účtu bez poplatků."
 3. Rok 2013 můžeme v bankovnictví označit za rok rozvoje technologii bezkontaktního placení. GE Money Bank se stala lídrem na trhu v nabídce nových mobilních platebních metod a klientům poskytuje jejich nejširší nabídku v Česku. Od ledna 2013 tak mohou klienti využívat k placení bezkontaktní platební nálepky Pay Pass a Kartu v mobilu v kreditní i debetní variantě, která využívá technologii NFC. Zákazníci si nyní mohou do svých chytrých telefonů nahrát až tři platební karty prostřednictvím technologie Over the Air, tedy přímo přes mobilní síť operátora O2. "Služba je tak pro klienty podstatně rychlejší a komfortnější než dřív. Platební Kartu v mobilu jsme nabídli jako první v Česku všem klientům bez omezení," říká Sean Morrissey.

Podpora produktových inovací a inovací v platebních technologiích přinesla bance v loňském roce další významná ocenění v soutěži Zlatá koruna. "Naše odhodlání vycházet vstříc potřebám zákazníků se projevilo v hodnocení soutěže Zlatá koruna, kde naše bezkontaktní platby bodovaly hned několikrát, a bezkontaktní platební nálepka vyhrála kategorii Novinka roku. Výrazně uspěl také běžný účet Genius Gratis, který získal absolutní vítězství mezi všemi produkty v Ceně veřejnosti jako nejlepší finanční produkt roku," uzavřel Sean Morrissey.

Pavel Zúbek

tiskový mluvčí, GE Money Bank


V případě zájmu o další informace kontaktujte, prosím:

Pavel Zúbek, mobil: +420 725 420 107, tel.: +420 224 442 120, e-mail: pavel.zubek@ge.com