Čistý zisk GE Money Bank v prvním pololetí přesáhl 1,5 miliardy korun

 • Bilanční suma dosáhla téměř 93 mld. korun (+ 24 %)
 • Objem úvěrů klientům se meziročně zvýšil na více než 88 mld. korun (+ 22 %)
 • Portfolio hypoték dosáhlo téměř 24 mld. korun (+ 38 %)
 • Objem konsolidovaných půjček přesáhl 14 mld. korun (+ 155 %)
 • Vklady klientů přesáhly 60 mld. korun (+ 16 %)
 • Počet klientů GEMB vzrostl meziročně o více než 40 tisíc na téměř 928 tisíc
 • K 30. 6. měla GEMB 218 poboček a 553 bankomatů
 • (údaje podle českých účetních standardů)

V prvním pololetí roku 2008 pokračovala GE Money Bank v posilování své pozice na českém bankovním trhu a vykázala čistý zisk přesahující 1,5 miliardy korun. Bilanční suma banky dosáhla téměř 93 miliard korun, což meziročně představuje zvýšení o 24 %. Objem úvěrů klientům se oproti roku 2007 zvýšil o téměř 22 % na více než 88 miliard korun a vklady klientů vzrostly o 16 % na více než 60 miliard korun. Počet klientů se přiblížil milionové hranici.

"V první polovině roku 2008 jsme pokračovali v silném růstu, zejména pokud jde o úvěry a spořicí produkty. Portfolio našich Expres půjček poprvé přesáhlo 33 miliard korun. Čím dál více klientů také využívá našich výhodně úročených spořicích a běžných účtů,” říká k pololetním výsledkům generální ředitel GE Money Bank Peter Herbert.

Aktiva banky v současnosti rostou především díky velkému zájmu jak o spotřebitelské půjčky, tak o úvěry malým a středním podnikům. Portfolio spotřebitelských půjček na konci června přesáhlo poprvé hranici 33 miliard korun. Výrazně vzrostla také poptávka po Konsolidaci půjček, což dokazuje meziroční nárůst objemu poskytnutých konsolidací o téměř 9 miliard korun. Celkový objem konsolidovaných půjček vzrostl na 14,3 miliard korun z loňských 5,6 miliard. I přes celkové zpomalení hypotečního trhu GE Money Bank za uplynulých šest měsíců poskytla úvěry na bydlení v hodnotě 3,5 miliardy korun.

V oblasti úvěrů pro malé a střední podniky vykazuje velkou dynamiku zejména financování subjektů v agrosektoru. Portfolio těchto úvěrů meziročně vzrostlo o 25 %. V prvním pololetí byla rovněž dokončena akvizice 100% podílu ve společnosti AgroConsult Bohemia, což umožnilo začlenění plnohodnotného poradenství pro žadatele o veřejnou podporu do nabídky banky. Dalším letošním úspěchem bylo ocenění Renovace Plus v soutěži Zlatá koruna jako nejlepšího podnikatelského úvěru na trhu.

GE Money Bank také v uplynulých šesti měsících posílila své investice do zvyšování dostupnosti svých služeb. Od počátku roku otevřela 4 nové pobočky a zprovoznila 16 bankomatů.

Vklady klientů na konci června přesáhly 60 miliard korun, což znamená meziroční navýšení o 16 %. Celkový objem zůstatků firemních účtů vzrostl meziročně o 30 % na 26, 4 miliardy korun. Růst byl tažen zájmem o účty Genius Business Active s paušálním poplatkem a spořicí produkty. Celkový počet vedených depozitních účtů stoupl o více než 34 tisíc na 993 274.

Čistý zisk za první pololetí přesáhl 1,5 miliardy korun. Jeho výše odráží sílící pozici GE Money Bank na trhu a pokračující značné investice do technologií, rozšiřování obchodní sítě banky, ostatních prodejních kanálů a do vývoje nových produktů a služeb.

Banka si rovněž zachovala vysokou a stabilní kapitálovou přiměřenost ve výši 20,84 %.

Hlavní produktové novinky roku 2008:

 • Od letošního ledna mohou společenství vlastníků a bytová družstva při financování rekonstrukce a modernizace bytových domů využít vylepšený úvěr Renovace Plus od GE Money Bank. Lze ho získat i bez zajištění a jeho maximální výše závisí na individuálních potřebách žadatele. Renovace Plus umožňuje financovat i 100 % plánované investice s rozložením splátek až na dobu 30 let. Výdaje spojené s rekonstrukcí GE Money Bank proplácí až rok zpětně.

 • GE Money Bank nabízí od května nové konto Dětský Genius, které je určeno dětem od narození do 15 let. Jeho součástí je kromě běžného účtu s nadstandardní roční úrokovou sazbou ve výši 2,5 procenta také unikátní pojistný program pro děti. Navíc založením konta Dětský Genius pomáhají rodiče potřebným. Za každý otevřený účet GE Money Bank daruje 50 korun Českému výboru pro UNICEF. Peníze budou použity především na program Nezávadná voda, jehož cílem je umožnit dětem z rozvojových zemí přístup k pitné vodě.

 • GE Money Bank je také jedinou bankou na českém trhu, která odměňuje uživatele platebních karet tím, že jim dává peníze. Každému uživateli debetní platební karty - vydané k účtům typu Genius Active - připíše GE Money Bank na konci měsíce na účet 0,5 % z objemu všech plateb kartou zaúčtovaných v daném měsíci. Výše odměny se přitom vypočítává ze všech utracených peněz při platbách na internetu nebo u obchodníka. Novinka platí pro všechny transakce provedené od 1. května 2008.

 • Na konci května představila GE Money Bank na českém trhu unikátní novinku. Uvedením GE Money Managera, jak se nová nadstavba Internet Banky nazývá, dostávají klienti do rukou praktický nástroj k efektivnímu řízení a plánování osobních financí. Prostřednictvím hlavních funkcí, jakými jsou kategorizace transakcí a historie zůstatků či osobního rozpočtu, mohou klienti nahlížet do své transakční minulosti i budoucnosti a optimalizovat své hospodaření. Výsledky se přehledně zobrazují na grafech či v tabulkách, a uživatelé tak získávají dokonalý přehled o svých příjmech a výdajích. Aplikaci GE Money Manager nabízí GE Money Bank jako jediná na trhu. Využívat ji mohou zdarma všichni uživatelé její Internet Banky.

 

Milada Veselá

tisková mluvčí GE Money Bank


V případě zájmu o další informace kontaktujte, prosím:

Milada Veselá, mobil: +420 606 661 304, tel.: +420 224 446 011, e-mail: milada.vesela@ge.com

Lucie Policarová, mobil +420 724 557 221, tel: +420 224 442 389, e-mail: lucie.policarova@ge.com

nebo Servis pro média na www.gemoney.cz.