Charlie Coode byl jmenován ředitelem oddělení kvality GE Capital Bank

Do funkce ředitele oddělení kvality GE Consumer Finance v České a Slovenské republice byl jmenován Charlie Coode. Ve své nové funkci je odpovědný za řízení programů kvality a za zavádění nástrojů standardu kvality Six sigma ve společnostech GE Capital Bank, GE Capital Multiservis a GE Capital Leasing.

Charlie Coode přišel do GE Capital Bank ze společnosti GE Consumer Products, kde začal v roce 1998 pracovat v oddělení provozu. Zde byl odpovědný za projekty Six Sigma. Navrhoval a přetvářel procesy v oddělení služeb zákazníkům. Poté se dva roky věnoval rozvoji e-businessu. V GE Consumer Products působil také jako vedoucí kvality pro oblast Evropy, Středního východu, Afriky a Indie. V této funkci dohlížel na průběh a uplatňování aktivit, které zaváděly všechny části společnosti s cílem, co nejvíce se soustředit na potřeby zákazníka a maximálně se mu přiblížit. Měl také na starosti zdokonalování procesů.

Předtím než nastoupil k GE, strávil Charlie Coode osm let v britské armádě jako pilot helikoptéry a operační důstojník. Během tohoto období působil v Austrálii, Belize, Kanadě, Německu, v Papui-Nové Guineji a ve Spojeném království.

Od 1. srpna 2003 působí Charlie Coode jako vedoucí oddělení kvality GE Consumer Finance v České a Slovenské republice. V rámci svých odpovědností se soustředí především na to, aby společnost využívala co nejefektivněji své zdroje a sloužila lépe svým zákazníkům. Identifikuje příležitosti k růstu a zajišťuje optimální úroveň fungování procesů. Současně s tím motivuje a pomáhá zaměstnancům při používání nástrojů Six Sigma. Zahrnuje to dohled nad všemi projekty v rámci společnosti, zajišťování a přidělování zdrojů, jakož i výběr projektů, stanovení jejich priorit a realizaci v souladu s obchodní strategií.

„Těším se, že poznám český a slovenský trh, a že přispěji k celkovému úspěchu naší společnosti. Pro mne je příležitost žít a pracovat v cizí zemi zvláště lákavá, protože to mně a mé rodině dává příležitost získat zkušenosti v novém místě, s novými lidmi a kulturou,” říká Charlie Coode.

Charlie Coode se narodil v roce 1968 v Singapuru. Na univerzitě v Southamptonu obhájil akademický titul BSc. Je ženatý a má tři děti. Rád plachtaří, lyžuje, mezi jeho koníčky patří i klasická hudba, víno a staré knihy.

Jan Hainz, tiskový mluvčí GE Capital Bank