Češi u sebe v hotovosti nosí více než jiní středoevropané

V průměru mají v peněžence 650 korun

Češi mají rádi nabitou peněženku. V průměru u sebe totiž v hotovosti nosí 650 korun, což je nejvíce ze sledovaných zemí.
Naopak „nejhlouběji“ do peněženky mají Rumuni, kteří u sebe v průměru nosí hotově jen 420 korun. Potvrzují to výsledky průzkumu GE Money Bank, který se uskutečnil letos v létě v České republice, Rusku, Lotyšsku, Polsku, Maďarsku a Rumunsku.

„Hodnota hotovosti, kterou u sebe Češi nosí, odráží také dosaženou ekonomickou úroveň ČR. Ta je nejvyšší ze všech sledovaných zemí,“
uvedla Monika Kubovcová, ředitelka produktů retailového bankovnictví GE Money Bank. „Velké částky v hotovosti u sebe nosí zejména starší lidé, kteří mají nedůvěru k využívání platebních karet a přímého bankovnictví. Zatímco částky nad 500 korun běžně v peněžence nosí čtyři z deseti lidí ve věku 50 až 65 let, v případě 18 až 29 letých je to jen třetina dotazovaných,“ dodává Monika Kubovcová.

Výsledky průzkumu GE Money Bank také ukazují, že vyšší hotovost najdeme u všech národů v peněženkách mužů. Zatímco 40 % českých mužů uvedlo, že u sebe nosí 500 a více korun, stejně odpovědělo jen 31 % tuzemských žen. Pětina českých mužů má při sobě pravidelně dokonce přes 1250 korun. Tuto částku najdeme ovšem jen u 7 procent žen.


Češi u sebe v hotovosti nosí více než jiní středoevropané


Exkluzivní průzkum GE Money Bank
proběhl letos v srpnu mezi respondenty v České republice, Maďarsku, Polsku, Rumunsku, Lotyšsku a Rusku, na representativním vzorku dospělé populace jednotlivých zemí. Průzkum pro GE Money provedla společnost TNS AISA.


Markéta Dvořáčková,
tisková mluvčí GE Money Bank