Češi si opět začínají půjčovat


Po téměř dvou letech pomalejšího ekonomického růstu jsou Češi opět naklonění půjčkám. Z těch, kteří plánují investici do nemovitosti nebo úpravy stávajícího bydlení, zvažuje každý čtvrtý obyvatel, že si na své záměry půjčí. Vyplývá to z výsledků ankety GE Money Bank provedené v obchodních domech Ikea. Patnáct procent respondentů si přitom na rekonstrukci či vybavení domácností již v minulosti půjčilo.

„Vybavení a rekonstrukce domácností je nejvýznamnějším důvodem pro čerpání spotřebitelských úvěrů. Z našich průzkumů dlouhodobě vychází, že za účelem rekonstrukce či vybavení domácností lidé čerpají přibližně každý třetí spotřebitelský úvěr,“ říká Milan Voldřich, manažer úvěrových produktů GE Money Bank.

Dle ankety si lidé nejčastěji do své domácnosti kupují vybavení kuchyně, dekorace, bytový textil, stěny do obývacího pokoje, sedací a televizní nábytek a postele. V těchto případech se chystají během dne utratit v průměru 17 500 korun, přičemž přiznávají, že během jednoho nákupu všechno požadované vybavení rozhodně nepořídí „Z interních dat GE Money Bank vyplývá, že lidé nejčastěji využívají na rekonstrukci koupelny nebo nákup nové kuchyně, kde náklady často překračují 100 000 korun. Celková investice přitom bývá rozdělena do několika nákupů,“ dodává Milan Voldřich.

Kdo chce rekonstruovat či vybavit svou domácnost prostřednictvím spotřebitelského úvěru, má možnost využít Expres půjčky od GE Money Bank. Tu si mohu zájemci do konce května sjednat bez poplatků za poskytnutí úvěru a za vedení úvěrového účtu. Expres půjčku lze čerpat v hodnotě 30 až 600 tisíc korun se splatností až 96 měsíců, přičemž nabídka platí neomezeně pro všechny částky a všechny doby splatnosti.

Anketa GE Money Bank proběhla v dubnu v obchodních domech Ikea na vzorku 500 respondentů.

Markéta Dvořáčková,
tisková mluvčí GE Money Bank