Celková pořizovací hodnota automobilů profinancovaných u GE Money Auto překonala v tomto roce 5 miliard korun

V prvních sedmi měsících roku vzrostl počet nových vozů financovaných GE Money Auto o 82 %

Společnost GE Money Auto, jejímž prostřednictvím si koncoví uživatelé pořídili v roce 2007 nejvíce vozů v České republice, profinancovala během prvních sedmi měsíců letošního roku celkem 23 708 automobilů v souhrnné hodnotě 5,09 miliardy korun. Výrazného růstu v posledních dvou letech dosahuje společnost GE Money Auto, dlouhodobý lídr českého trhu financování ojetých automobilů, také v oblasti financování nových vozů. Od ledna do července 2007 si zákazníci prostřednictvím GE Money Auto pořídili 3343 nových automobilů, což je o 82 % více než ve stejném období v loňském roce. K výraznému růstu v letošním roce přispěla mimořádně úspěšná kampaň na podporu prodeje.


„V rámci naší jarní kampaně, kterou jsme pro velký zájem prodloužili do konce letních prázdnin, jsme klientům GE Money Auto umožnili pořídit si libovolný nový či ojetý automobil s nulovou akontací.
Na jeho koupi tak nepotřebují žádnou vstupní hotovost. Navíc každý zákazník do měsíce po podepsání smlouvy obdrží DVD přehrávač určený k používání přímo ve voze. Tato nabídka se ukázala jako velice atraktivní a výrazně přispěla k našemu dynamickému růstu v letošním roce,“ řekl Milan Beutl, předseda představenstva a generální ředitel GE Money Auto.

Společnost GE Money Auto profinancovala v červenci 2007 celkem 3186 automobilů v souhrnné pořizovací hodnotě více než 704 miliónů roku. Za prvních sedm měsíců roku 2007 dosáhl počet automobilů financovaných společností GE Money Auto hodnoty 23 708, souhrnná pořizovací hodnota těchto automobilů dosáhla částky 5,09 miliardy korun, meziročně o 22 % více. Největší zájem je dlouhodobě o účelový spotřebitelský úvěr autoCREDIT - jeho prostřednictvím bylo od ledna do července pořízeno 84 % automobilů v celkové hodnotě 3,78 miliardy korun.

Společnosti GE Money Auto se v posledních dvou letech výrazně daří naplnit jeden z jejích hlavních cílů - posílit svoji pozici v oblasti financování nových vozů. V prvních sedmi měsících letošního roku profinancovala celkem 3343 nových automobilů, o 82 % více než ve stejném období loňského roku. Celková hodnota těchto vozů vzrostla meziročně o 86 % na 1,33 miliardy korun.

Kvalitu produktů GE Money Auto ocenila letos v soutěži Zlatá koruna také odborná porota. V kategorii Leasing udělila 1. místo produktu věrnostní Program Plus. Jeho hlavní předností je výrazné cenové zvýhodnění při financování dalšího vozu a zjednodušený schvalovací proces. V rámci Programu Plus získávají zákazníci rovněž CCS kartu nabitou na hodnotu 2000 Kč.

GE Money Auto slaví v letošním roce desetileté výročí vstupu na český trh. V loňském roce profinancovala koncovým uživatelům 38 974 automobilů, což bylo nejvíce na českém trhu. Na konci roku 2006 měla v portfoliu více než 95 000 profinancovaných vozů.


Eva Chaloupková,
tisková mluvčí GE Money Auto