Bezmála 20 tisíc Účtů pravidelného spoření za jediný rok

Nyní s ročním zhodnocením 3,6 %

Téměř 20 tisíc Účtů pravidelného spoření za dvanáct měsíců otevřela klientům GE Money Bank. Ti na účtu oceňují zejména aktuální vysoké úročení 3,6 % ročně, nepovinný minimální vklad a možnost ho libovolně pojmenovat či sledovat spoření z pohodlí domova prostřednictvím Internet Banky. Účet pravidelného spoření umožňuje ukládat částky v rozmezí 300 až 5000 korun měsíčně. Největší zájem je o něj v severních a středních Čechách.

„Jelikož založení Účtu pravidelného spoření není podmíněno minimálním vkladem, mohou jeho prostřednictvím začít spořit i lidé, kteří nemají k dispozici přílišné finanční rezervy. Z našich statistik je vidět, že většina klientů ukládá částky do 1 000 korun měsíčně. Účet také často využívají lidé, kteří sice splácejí půjčku, ale zároveň si chtějí spořit menší částky do budoucna,“ říká Jiří Kresl, manažer depozitních produktů GE Money Bank. „Na druhou stranu zaznamenáváme nárůst zájmu o větší úložky, a proto jsme rozšířili možnosti spoření o částky 4000 a 5000 korun,“ dodává Jiří Kresl.

Zřízení a vedení Účtu pravidelného spoření je zdarma. Klient si při jeho založení nastaví výši pravidelného spoření z dané nabídky 300, 500, 1000, 1500, 2000, 2500, 3000, 4000 nebo 5000 korun. Volné peněžní prostředky může na účet vložit také jednorázově v den založení účtu.

Účet pravidelného spoření je oblíbený mimo jiné proto, že umožňuje ukládat nižší částky bez nutnosti složení minimálního vkladu při založení účtu. Peníze se na něj převádějí zdarma, trvalým příkazem k úhradě z běžného účtu. Klienti navíc mohou naspořenou částku sledovat z pohodlí domova prostřednictvím Internet Banky.

Výši výnosu si mohou všichni zájemci o Účet pravidelného spoření spočítat prostřednictvím kalkulačky umístěné na internetových stránkách banky.


Markéta Dvořáčková,
tisková mluvčí GE Money Bank