Během zahraniční dovolené jsou klienti GE Money Bank stále aktivnější

V souvislosti s obdobím letních dovolených v zahraničí se každoročně výrazně zvyšuje množství transakcí uskutečněných prostřednictvím platebních karet . Od července do září loňského roku klienti GE Money Bank provedli v zahraničí 121 023 transakcí v celkové hodnotě 235,5 milionů Kč. Během letošního třetího čtvrtletí GE Money Bank očekává, že její klienti na zahraničních dovolených a služebních cestách uskuteční až 145 000 transakcí v celkovém objemu až 270 milionů Kč.

Jestliže bylo během třetího čtvrtletí roku 2005 v zahraničí provedeno celkem 101 603 transakcí v celkovém objemu 205,1 mil. Kč, pak ve stejném období roku 2006 to bylo již více než 121 tisíc transakcí v hodnotě 235,5 milionů Kč. To představuje zvýšení jejich počtu o 19 420 (19 %) a 15% nárůst objemu.

„Během letošního léta očekáváme, že počet zahraničních transakcí opět vzroste a dle našich očekávání by to mohlo být až o 20 %. Ve většině případů využívají klienti GE Money Bank platební karty k placení u obchodníků. Ostatní transakce jsou výběry z bankomatů a cash advance,“
říká Václav Straka, manažer depozit a transakčního bankovnictví GE Money Bank. Platit kartou v zahraničí se vyplatí, protože částka transakce je přepočítávána na české koruny výhodnějším (devizovým) kurzem,“ dodává Václav Straka.

Klienti GE Money Bank nejvíce využívají platební kartu v Chorvatsku, Itálii, Řecku a na Slovensku. Jde o destinace, které čeští občané navštěvují při svých zahraničních cestách nejčastěji.


Eva Chaloupková,
tisková mluvčí GE Money Bank