Bankéři pod vedením profesionálního malíře opravili dětské hřiště ve Zlíně

Zaměstnanci zlínských poboček GE Money Bank v průběhu víkendu opravili oblíbené dětské hřiště na sídlišti Jižní Svahy v ulici Slunečná vedle kostela. Renovace se dočkaly jak průlezky a pískoviště pro děti, tak lavičky na hřišti. Dobrovolnické aktivity se účastnilo šest bankéřů GE Money Bank pod vedením profesionálního malíře. Akce proběhla u příležitosti otevření nové pobočky banky ve Zlíně. Tu zájemci od 19. září najdou nedaleko v ulici Okružní 4701. Zaměstnanci GE Money Bank se do společensky prospěšných projektů zapojují po celé republice, bez nároku na odměnu. Jen za první polovinu letošního roku věnovali dobrovolnickým aktivitám téměř čtyři tisíce hodin.

„Pracujeme tady a chceme s tímto místem i žít. Ve Zlíně jsme se u příležitosti otevření nové pobočky rozhodli přispět ke zlepšení vyžití pro děti na sídlišti Jižní Svahy. Celkem šest zlínských zaměstnanců banky se ve svém volném čase podílelo na renovaci dětského hřiště umístěného nedaleko nového obchodního místa,“
říká Jiří Očadlík, vedoucí nové pobočky GE Money Bank, a dodává: „Nejvíce nás v průběhu této dobrovolnické akce potěšilo, když nám obyvatelé okolních domů chodili děkovat a vyjádřili tak podporu našemu úsilí. Nechceme, aby zůstalo jen u této jednorázové aktivity, máme v plánu se po domluvě s městskou částí Jižní Svahy o hřiště starat i do budoucna.“

Renovace dětského hřiště proběhla v pátek a v sobotu 23. a 24. září 2011. Dobrovolníci z řad zlínských zaměstnanců GE Money Bank nejdříve na hřišti obrousili zrezivělé průlezky, provedli základní nátěr a vyčistili zarostlé pískoviště. Druhý den se věnovali opravám laviček na hřišti, které bylo nutné demontovat a zašlé dřevěné latě na nich obrousit, natřít a lavičky opět sešroubovat. Upravit bylo nutné také okolní keře, které do nich prorůstaly. Průlezky se dočkaly dalšího nátěru, stejně jako houpací koník, kterého bylo potřeba ještě před tím zatmelit. Kromě celkových 42 hodin jejich práce si renovace dětského hřiště vyžádala 5 000 Kč na barvy a další materiál.

Dobrovolníci GE Money Bank pomáhají po celé ČR

Zaměstnance GE Money Bank pomáhající dětem, seniorům, dalším znevýhodněným spoluobčanům nebo ve vzdělávacích či ekologických projektech je možné potkat po celé České republice. Fungují pod hlavičkou občanského sdružení GE Volunteers, které financuje právě GE Money Bank. Dobrovolnické hnutí GE Volunteers je však celosvětovou aktivitou společnosti General Electric (GE), má více než stoletou tradici a sdružuje tisíce dobrovolníků v téměř 50 zemích světa. V České republice za prvních šest měsíců letošního roku odpracovalo 577 dobrovolníků z GE Volunteers celkem 3 950 hodin, kterými podpořili 41 projektů.

Pavel Zúbek,

tiskový mluvčí GE Money Bank