Auta si na internetu vybíráme pečlivě, jejich financování už méně

Před koupí vozu si 90 % Čechů na internetu porovnává parametry vybraných modelů i cenu u několika dealerů. Způsob financování nového automobilu si však stejně pečlivě na internetu vybírá jen 6 z 10 řidičů, ukázala to anketa1 GE Money Auto. Často se totiž obávají, že to je složitý proces, a tak raději automaticky sáhnou po nabídce prodejce vozu. Jednoduchou a spolehlivou alternativu přitom nabízí autoKALKULAČKA od GE Money Auto, která zájemci jen za pět kliknutí ukáže, na kolik by jeho vůz přišel, a kolik by tak mohl ušetřit.

„Auto si člověk nekupuje každý den, takže není divu, že s jeho výběrem nepospícháme. Čtyři z 10 Čechů sice uvádí, že si nový vůz vyberou asi do 1 měsíce, ale další více než třetina si svou koupi rozmýšlí až čtvrt roku, 13 % dokonce ještě déle,“ říká Milan Beutl, generální ředitel GE Money Auto. „Výběr financování vozu už pro zákazníky není tak zajímavý jako výběr auta samotného, ale ve výsledku může kupujícímu výrazně ušetřit. V GE Money Auto jsme tento proces klientům maximálně zjednodušili. Naše autoKALKULAČKA nezatěžuje uživatele zadáváním zbytečných údajů a umožňuje získat kalkulaci měsíčních splátek ihned a bez nutnosti uvádět svá osobní data,“ upřesňuje Milan Beutl.

Podle ankety GE Money Auto si na internetu porovnává možnosti financování či výše měsíčních splátek úvěru na nový vůz jen 6 z 10 zájemců o koupi automobilu. Téměř polovina z nich pak uvádí, že porovnává 3 nabídky. Další čtvrtina zváží dvě nabídky, 15 % dotázaných čtyři a ještě o 3 % méně si porovná nabídek více. Ti, kteří si financování vozů na internetu neporovnávají, ve čtvrtině případů sáhnou po úvěru od prodejce vybraného automobilu. Každý pátý považuje srovnávání financování vozu na internetu za příliš složitý a dlouhý proces. Jen o něco málo méně respondentů dokonce nevěří, že výsledná kalkulace bude skutečně platit.

Jak by měla kalkulace financování vozu vypadat?

Pokud jde o to, jak by taková internetová stránka či online kalkulátor pro výpočet splátek za vůz měly vypadat, mají dotázaní celkem jasno. Téměř tři čtvrtiny uvádí, že nabízená cena by měla být finální a bez skrytých „háčků“. Šest z 10 požaduje, aby stránka byla především jednoduchá a srozumitelná. Více než polovina by chtěla zjistit měsíční splátku ihned. Asi třetina chce mít možnost se získanou kalkulací dále pracovat – např. si ji poslat na e-mail či rovnou vytisknout pro další porovnání. Většina dotázaných se ale shodne na jednom: pokud si nepřejí být nabízejícím rovnou kontaktováni, nechtějí pro získání kalkulace uvádět své osobní údaje. Uvedlo to 77 % respondentů.

Právě těmito trendy v potřebách zákazníků se řídila GE Money Auto při přípravě nové autoKALKULAČKY. Její použití je velmi jednoduché a ke zjištění kalkulace stačí 5 kliků. Na základě nadefinovaných údajů autoKALKULAČKA okamžitě zobrazí kompletní a přehlednou kalkulaci financování daného vozu.

Pro získání kalkulace nemusí zájemce uvádět své kontaktní údaje a získanou kalkulaci si může jednoduše vytisknout nebo ji odeslat na svůj e-mail formou standardní přílohy ve formátu pdf. Pokud se však zájemci nabídka líbí a přeje si být rovnou osloven, může svůj telefon či e-mail zanechat prostřednictvím tlačítka „POKRAČOVAT“. Obvykle do 60 minut, nejpozději do 24 hodin jej kontaktuje zástupce GE Money Auto, který pro něj bude kontaktní osobou až do uzavření smlouvy.

Více informací naleznete na www.autokalkulacka.cz.

Je pro Vás nepříjemné uvádět při výpočtu kalkulace na internetu své osobní údaje, pokud si nepřejete být přímo kontaktováni danou společností?

Pavel Zúbek,

tiskový mluvčí GE Money Auto


V případě zájmu o další informace kontaktujte, prosím:

Pavel Zúbek, mobil: +420 725 420 107, tel.: +420 224 442 120, e-mail: pavel.zubek@ge.com


1Anketu provedla GE Money Auto v pražských ulicích v září letošního roku na vzorku 400 respondentů.