Akademie pro začínající podnikatelky


Víkendovou akademii: Začínáme podnikat krok za krokem
připravila pro začínající podnikatelky GE Money Bank v rámci projektu na podporu podnikání žen Život nápadům. Ženy se v kurzu naučí základům finančního řízení, dozví se více o cenotvorbě produktu, marketingu i o práci s lidskými zdroji. Školení pod vedením renomovaných odborníků v daných oblastech proběhne od pátku 19. 8. do soboty 20. 8. v Equitana Hotel Resort v Martinicích
u Příbrami. Projekt Život nápadům je dlouhodobou iniciativou GE Money Bank, která jeho prostřednictvím podporuje ženy na cestě k vlastnímu podnikání.

„Ze zkušeností z předešlých webinářů a nejčastějších dotazů víme, co ženy uvažující o vlastním podnikání nejvíce trápí a co je odrazuje. Nejžádanější informace a rady průběžně zveřejňujeme na webu projektu. Nyní chceme nejen jeho uživatelkám poskytnout příležitost se potkat tváří v tvář, ale předat jim také naše know-how ještě intenzivněji,“
říká Jarmila Plachá, ředitelka marketingu GE Money Bank. „Víkendová akademie, kterou v rámci projektu Život nápadům pořádáme, je určena všem ženám, které chtějí začít podnikat a už mají představu v jaké oblasti, případně již s podnikáním začaly,“ dodává Jarmila Plachá.

Cílem Víkendové akademie je pomoci začínajícím podnikatelkám postavit pevný základ pro jejich podnikatelský záměr. Účastnice kurzu v přednáškách získají odpovědi například na otázky kde vzít peníze na rozjezd podnikání, jak zajistit cashflow, jak nastavit cenu svého produktu a jak oslovit správnou cílovou skupinu. Dozví se také kdy se věnovat marketingu a kolik do něj investovat, jak si vybrat lidi do týmu a jak je nejlépe řídit. Získané znalosti si ženy následně procvičí v praktických workshopech se zkušenými kouči a úspěšnými podnikateli, kteří celé školení vedou:

 • Magdalena Čevelová - marketingová odbornice, poradkyně, lektorka a copywriterka
 • Pavel Komárek - zakladatel společnosti Prosperita
 • Petr Maňas - ředitel společnosti Klanečná
 • Jaroslav Trojan - finanční analytik (Credo Ventures)
 • Tomáš Čupr - zakladatel a výkonný ředitel Slevomatu
 • Josef Havelka - generální ředitel vydavatelství Sanoma Media Praha


 • Načerpat inspiraci a překonat prvotní zábrany i pocit nejistoty pomohou účastnicím také rozhovory s ambasadorkami projektu. Jsou to ženy, které se rozhodly vydat na cestu za svým snem, úspěšně došly do cíle a rozhodly se nenechat si své zkušenosti pro sebe. Neméně užitečná bude pro začínající podnikatelky také příležitost se seznámit, diskutovat mezi sebou nad jednotlivými tématy a utřídit si tak své myšlenky a nápady.

  Víkendová akademie navazuje na zkušenosti ze tří předchozích seminářů, které se od začátku projektu Život nápadům uskutečnily. Aktuální seminář zahrnuje v ceně 1 900 Kč (konečná cena s DPH) veškerý program dvoudenního intenzivního školení, materiály a sborníky, ubytování v prostorách hotelu a plnou penzi. Maximální počet účastníků je 50, zájemkyně se mohou dozvědět více informací a zároveň se na Víkendovou akademii přihlásit na stránce www.zivotnapadum.cz.

  Život nápadům je víc než školení

  Projekt Život nápadům vznikl z iniciativy GE Money Bank, která tak navazuje na celosvětovou podporu žen své mateřské společnosti GE Money. Jeho záměrem je pomoci ženám překonat bariéry a podpořit je na cestě za vlastním podnikáním. Kromě podpory žen, které začínají podnikat, představuje projekt také inspirující ženské podnikatelské vzory všem ostatním a dává ženám prostor pro diskuzi a sdílení rad a názorů. Pro tento účel byl vytvořen speciální internetový portál www.zivotnapadum.cz, kde ženy naleznou jak diskusní fórum, tak užitečné informace, rady a kontakty důležité pro první kroky v podnikání. Projekt zaštiťují patronky projektu - ženy, které jsou samy úspěšné v různých oborech a jsou také zárukou celkové nezávislosti projektu.

  Pavel Zúbek

  tiskový mluvčí GE Money Bank