6 z 10 Čechů se bojí, že se na dovolené zraní nebo onemocní

Přesto pětina lidí riskuje a jezdí na dovolenou bez cestovního pojištění
Největšími strašáky na dovolené jsou pro Čechy obavy z úrazů či nemocí nebo z odcizení či ztráty dokladů. Těchto situací se bojí téměř 60 % lidí. Dále se Češi strachují o své peníze (56 %) o platební kartu (50 %). Osobní zkušenost s nepříjemnou událostí na dovolené má za posledních několik let přitom každý třetí Čech. Nejčastěji se na dovolené potýkali s úrazem či nemocí (16 %), zrušením či zpožděním letu (12 %), odcizením peněz nebo dopravní nehodou. Vyplynulo to z exkluzivního průzkumu GE Money Bank.

„I přes rizika, která na dovolené turistům hrozí, jezdí každý pátý Čech na dovolenou bez sjednaného cestovního pojištění. Zabezpečit se proti neočekávaným událostem lze přitom dnes doslova za pár korun,“
říká Viktor Houška, senior manažer pojišťovacích produktů GE Money Bank. „Nové cestovní pojištění Komfort od GE Money Bank, které nabízí široké krytí s vysokým plněním léčebných výloh z důvodu onemocnění, ambulantních zákroků či hospitalizace pro celou domácnost stojí 79 korun na měsíc. Měsíční poplatek za pojištění zneužití platební karty Jistota pak vyjde na 15 korun,“ dodává Viktor Houška.

Cestovní pojištění Komfort s celosvětovou platností se vztahuje na všechny členy domácnosti a vedle nadstandardního krytí léčebných výloh nabízí rozšířené krytí extrémních sportů, zavazadel, zrušení letu nebo zájezdu. Pojištění GE Money Bank nabízí bez omezení počtu výjezdů až na dobu 90 dnů na jednu cestu.

Unikátní součástí cestovního pojištění Komfort je i široké krytí extrémních sportů. Z vodních sportů kryje pojištění Komfort například surfování, rafting a sjíždění divokých řek, potápění s instruktorem, vodní motorové sporty apod. Ze zimních sportů je to například snowboarding, lyžování, rychlobruslení, jízda na saních, bobech, skibobech apod. Z dalších pojištěných adrenalinových sportů můžeme vyjmenovat vysokohorskou turistiku, horolezectví, speleologii, cyklokros, bojové sporty, skok na gumovém laně, jízdu na koni apod.

Pojišťění zneužití debetní karty Jistota

Pojistný program Jistota od GE Money Bank nabízí 100% zabezpečení před nepříznivými následky zneužití platební karty v případě jejího odcizení nebo ztráty. Klienti navíc mohou využít bohatá doplňková krytí, která jsou automatickou součástí pojištění. Pojištění se vztahuje na krádeže nebo ztráty osobních dokladů, klíčů, mobilního telefonu, dioptrických brýlí, multimediálního přehrávače a peněženky.

Výzkum GE Money Bank probíhal ve dnech od 29. 4. do 5. 5. 2010 na velikost vzorku 1084 dotázaných. Výzkum pro GE Money Bank realizovala společnost STEM/MARK.

Markéta Dvořáčková,

tisková mluvčí GE Money Bank