3 tipy pro bezpečné používání Internet Banky

V poslední době se zvýšil výskyt phishingových útoků na klienty českých bank. Proto Vám chceme připomenout několik doporučení, která sníží nebezpečí na minimum.
 

 • Své přihlašovací údaje nikomu neposílejte 
  Své přihlašovací údaje do Internet Banky nikomu nesdělujte, ať už výzva k jejich sdělení vypadá sebenaléhavěji. My po Vás zaslání Vašich přihlašovacích údajů nikdy chtít nebudeme. Když Vám na mobil přijde mobilní klíč, věnujte prosím pozornost celé SMS zprávě. A stejně jako své přihlašovací údaje, ani SMS zprávu s mobilním klíčem nikdy nepřeposílejte další osobě.
   
 • Zkontrolovat, zda je web pravý, je snadné 
  Pokud po Vás přihlašovací údaje někdo požaduje kvůli ověření nebo registraci, je to podvodník. Ne každý web je tím, za který se vydává. Skutečnou přihlašovací stránku Internet Banky však poznáte snadno. V příkazovém řádku se musí zobrazovat adresa https://ib.moneta.cz/. V novějších verzích prohlížeče se navíc příkazový řádek zeleně podbarví (viz obrázek). Taková stránka je bezpečná a skutečně slouží k přihlášení do Vaší Internet Banky.
   
 • Mobilní aplikace stahujte jen z oficiálních obchodů 
  Nebezpečné aplikace se leckdy tváří jako neškodné a užitečné aplikace – útočníci spoléhají na to, že polevíte v ostražitosti. Aplikace proto doporučujeme stahovat jen z oficiálních obchodů s aplikacemi.

 

 

Máte podezření? Zavolejte nám!
Pokud budete mít jakékoli pochybnosti, vždy se můžete obrátit na náš zákaznický servis na telefonním čísle (+420) 224 443 636.

 

Úplná pravidla pro bezpečné používání Internet Banky najdete zde.

S pozdravem,
Vaše MONETA Money Bank