200 dobrovolníků z GE Money bude pracovat pro podporu projektu UNICEF


Zaměstnanci GE Money ze sdružení dobrovolníků GE Volunteers Elfun podpoří projekt UNICEF zaměřený na podporu osiřelých dětí třetího světa. Ve dnech 10. 6. a 12. 6. bude Česká televize vysílat dokument „Zapomenuté děti“, v rámci kterého budou mít diváci šanci prostřednictvím telefonu přispět na konto UNICEF. Příchozí telefony bude po oba dny obsluhovat celkem více než 200 telefonních operátorů Centra zákaznických služeb GE Money v Ostravě. Zaměstnanci GE Money budou pracovat bez nároku na mzdu jako dobrovolníci GE Volunteers Elfun.

„Spolupráce s UNICEF je pro nás jedinečnou možností jak se stát součástí širšího hnutí na podporu dětí, protože jedním z cílů organizace GE Volunteers Elfun je právě podpora dětí a jejich vzdělání,“
říká Dagmar Zachariášová, spoluorganizátorka akce a zástupkyně sdružení dobrovolníků GE Volunteers Elfun, a dodává: „Velice mě potěšilo, kolik zaměstnanců se rozhodlo zapojit do této akce a nad rámec své pracovní doby pomoci dobré věci. Všichni se navíc na oba dny upřímně těší a je z nich cítit opravdové nadšení.“

Dobrovolníci z řad zaměstnanců GE Money budou ve čtvrtek 10. 6. a v sobotu 12. 6. obsluhovat příchozí telefonické hovory diváků, kteří budou mít zájem přispět na konto UNICEF. Volající svým finančním darem přispějí na realizaci konkrétních programů na podporu dětí, které UNICEF provozuje v africké rovníkové Sierra Leone a v Bhútánském království v Himálaji.

Dokument „Zapomenuté děti“, který bude vysílat Česká televize, diváky seznámí s příběhy malého buddhistického mnicha z Bhútánu, osiřelých sourozenců z venkovské oblasti Sierra Leone a dvou chlapců ulice, přežívajících v hlavním městě Freetownu.

Co je
GE Volunteers Elfun?
GE Volunteers Elfun sdružuje dobrovolníky z řad zaměstnanců GE Money v České republice. Cílem sdružení je podporovat společnost ve čtyřech hlavních oblastech: děti a vzdělání, senioři, znevýhodnění spoluobčané a životní prostředí. Dobrovolníci z řad zaměstnanců GE Money se věnují desítkám aktivit, např. organizovanému dárcovství krve, sportovním, zábavním a vzdělávacím programům v základních školách, obnově lesního porostu na Pálavě, likvidaci kalamity v Tatrách atd. Ve sdružení působí dohromady téměř 400 zaměstnanců GE Money z České republiky.


Markéta Dvořáčková,

tisková mluvčí GE Money Bank