Jaký je rozdíl mezi kreditní a debetní kartou?

Přestože na pohled není mezi kreditní a debetní žádný rozdíl, v jejich fungování je rozdíl velký.

Hlavní rozdíl je ve způsobu čerpání peněz. S debetní kartou platíte pouze vlastními penězi, které máte na svém osobním účtu v bance, kdežto s kreditní kartou disponujete penězi půjčenými bankou až do limitu, který máte sjednán. To znamená, že můžete nakupovat i tehdy, kdy vlastní peníze na účtu nemáte.


Kreditní karta je tedy formou úvěru, který Vám banka poskytuje. Jejím používáním čerpáte půjčku, kterou později bance splácíte. S kreditní kartou můžete platit v obchodech, na internetu a také vybírat peníze z bankomatu.


V MONETA Money Bank si můžete pohodlně založit kreditní kartu MoneyCard Smart s úvěrovým rámcem až 300 000 Kč a bezúročným obdobím až 50 dnů. Kartu si zřídíte v mobilní aplikaci Smart Banka, v internetovém bankovnictví nebo na pobočce MONETA Money Bank.


Debetní karta je mezinárodní karta, kterou v MONETA Money Bank dostanete k běžnému účtu. S debetní kartou pak můžete platit v obchodech i na internetu a vybírat peníze z bankomatu. Čerpáte svoje vlastní peníze až do výše zůstatku na Vašem běžném účtu. Debetní kartu získáte tak, že si sjednáte účet Tom Plus ve Smart Bance, Internet Bance nebo na některé poboček MONETA Money Bank.