Co je cashback?

Slovo cashback pochází z angličtiny. Doslovně se jedná o „hotovost nazpět“. Ve finančním světě má tento termín několik různých významů.

V zahraničí se můžete nejčastěji setkat možností vybrat peníze ze svého účtu při platbě kartou. Nákup tedy zaplatíte platební kartou a z pokladny obdržíte hotovost. S touto formou cashbacku se ovšem v České republice setkáte jen zřídka.

U nás je rozšířenější použití cashbacku jako benefitu, kterým jsou odměňovány určité typy plateb. Celá operace probíhá bezhotovostně. Vy uhradíte nákup platební kartou, případně nakoupíte online, a finanční instituce nebo Vám banka zaplatí určitou část ceny nákupu zpět na účet.

Jak cashback funguje?
Cashback funguje jako benefit, proto záleží na podmínkách produktu, který využíváte. Např. s kreditní kartou Smart od MONETA Money Bank můžete získat měsíčně až 500 Kč ze všech nákupů v předem zvoleném balíčku výhod.

Cashback ve smyslu možnosti vybrat si své peníze při platbě kartou je možné využít i u MONETA Money Bank a to dokonce na více než 10 000 míst, která tuto službu podporují. Nejčastěji se jedná o supermarkety či čerpací stanice. Na těchto místech je možné si při zaplacení jakékoliv částky kartou vybrat až 3 000 Kč.

 

Stále máte otázky?

Nenašli jste odpověď na svůj dotaz? Napište nám.

Jedna apka,
celá banka

S mobilní aplikací Smart Banka máte celou banku v kapse. Obsahuje přes 200 funkcí, 41 produktů a najdete v ní všechny výhodné nabídky. I proto je nejoceňovanější bankovní apkou na trhu.
logo - Moneta

Smart Banka je nejoceňovanější aplikací klienty i odbornou veřejností a je k dispozici na všech zařízeních iOS nebo Android.

ocenění Zlatá koruna - novinka roku 2023 hodnocení klienty 4,8/5