Co je ARES?

ARES je zkratka pro Administrativní registr ekonomických subjektů.

Jedná se o veřejný informační systém Ministerstva financí, který umožňuje vyhledávání informací o ekonomických subjektech registrovaných v České republice. Je veřejně dostupný na http://wwwinfo.mfcr.cz.

Data o daných subjektech ARES čerpá z veřejných informačních systémů. Nejde tedy o primární zdroj informací o ekonomických subjektech, ale o databázi, které má informace zprostředkovávat souhrnně a usnadnit tak vyhledávání. Účelem registru ARES je poskytnout rychlé a obecně dostupné informace o jednotlivých subjektech.

ARES zahrnuje i tzv. XML rozhraní pro automatické vyhledání a kontrolu subjektu a zpřístupnění jeho veřejných údajů z původních registrů, které sloužily jak zdroje informací. Přes ARES lze najít také seznam všech okresů a obcí České republiky, včetně jejich kódů, PSČ a čísel příslušných finančních úřadů.

Stále máte otázky?

Nenašli jste odpověď na svůj dotaz? Napište nám.

Jedna apka,
celá banka

S mobilní aplikací Smart Banka máte celou banku v kapse. Obsahuje přes 200 funkcí, 41 produktů a najdete v ní všechny výhodné nabídky. I proto je nejoceňovanější bankovní apkou na trhu.
logo - Moneta

Smart Banka je nejoceňovanější aplikací klienty i odbornou veřejností a je k dispozici na všech zařízeních iOS nebo Android.

ocenění Zlatá koruna - novinka roku 2023 hodnocení klienty 4,8/5