Pozor na podvody

Pozor na další vlnu podvodných zpráv

Chtěli bychom Vás upozornit na probíhající vlnu podvodných SMS zpráv, které se vydávají za oficiální komunikaci MONETA Money Bank. Podvodníci zasílají SMS s výzvou k přihlášení do internetového bankovnictví a odkazem na falešnou stránku, kde je vyžadováno vyplnění Vašich přihlašovacích údajů do nternet Banky.

Dbejte prosím zvýšené bezpečnosti a neklikejte na žádné podezřelé odkazy.

Máte podezření, že jste obětí výše uvedeného podvodu? Kdykoliv se obraťte na náš Zákaznický servis na telefonním čísle 224 443 636.

Věnujte pozornost i obecným preventivním opatřením:

 • Nikdy nepřistupujte do internetového bankovnictví přes odkaz z e-mailu, chatu nebo SMS. Jde zejména o:
  – E-maily a SMS od dopravců, kteří požadují doplacení malého poplatku za doručované zboží.
  – SMS o finančním oznámení státních úřadů.
  – E-maily, SMS a zprávy v chatech od kupujících na bazarech.
  – SMS, které se vydávají za MONETA Money Bank. Nikdy od Vás přihlašovací údaje, hesla, nebo informace o kartě nebudeme v komunikaci požadovat.
 • Pozorně čtěte ověřovací SMS či notifikaci v mobilní aplikaci.
 • Pokud si nejste jistí tím, kam jste zadali údaje o kartě nebo údaje do internetového bankovnictví, obraťte se na náš zákaznický servis na telefonním čísle 224 443 636 nebo nás kontaktujte prostřednictvím zprávy v Internet Bance, Smart Bance, či prostřednictvím zákaznického chatu na stránkách www.moneta.cz.


Více o bezpečnosti


Příklady adres falešných webových stránek: ib-moneta-zmrazeny.info, lb-moneta-cz.co, ib-moneta-cz.co, lbmoneta-cz.info, moneta-cz.co, ib-moneta-blokovano.co, moneta-ib.info, cz-ib-moneta.info ad.

Jedna apka,
celá banka

S mobilní aplikací Smart Banka máte celou banku v kapse. Obsahuje přes 200 funkcí, 41 produktů a najdete v ní všechny výhodné nabídky. I proto je nejoceňovanější bankovní apkou na trhu.
logo - Moneta

Smart Banka je nejoceňovanější aplikací klienty i odbornou veřejností a je k dispozici na všech zařízeních iOS nebo Android.

ocenění Zlatá koruna - novinka roku 2023 hodnocení klienty 4,8/5