Tisková zpráva

MONETA Money Bank významně rozšířila nabídku investičních fondů na 15

02.07.2018 | MONETA Money Bank Praha

Zájemci z řad klientů MONETA Money Bank mohou nově investovat do 15 podílových fondů. Stalo se tak díky přidání šesti nových fondů od partnerských společností Franklin Templeton a Fidelity International, s nimiž banka zahájila v těchto týdnech spolupráci. Navíc do nabídky přidala po jednom fondu od každého ze stávajících tří investičních partnerů. MONETA Money Bank tímto krokem posiluje svoje služby pro klienty s volnými finančními prostředky. Do fondů nabízených MONETA Money Bank lze investovat už od několika set korun jednorázově i pravidelně, a to prostřednictvím internetového bankovnictví Internet Banka nebo ve kterékoliv z více než dvou set poboček banky. Z nabídky fondů si vybere každý druh investora – od velmi konzervativního až po dynamického.

„Tuzemské ekonomice se daří, lidem rostou mzdy a do budoucna převládá optimismus. Proto řada klientů hledá možnosti, jak své volné peníze vhodně uložit. Těmto zájemcům nyní vycházíme vstříc širší nabídkou podílových fondů. Na rozdíl od přímého investování například do akcií nebo dluhopisů jsou podílové fondy zpravidla méně rizikovou investicí a nevyžadují odbornou znalost fungování kapitálových trhů,“ řekl Josef Libertín, manažer investičních fondů v MONETA Money Bank.

Podle posledních zveřejněných údajů Asociace pro kapitálový trh ČR www.akatcr.cz překročil celkový objem peněz investovaných do podílových fondů v České republice v dubnu 2018 částku 484 miliard korun, což představuje meziroční nárůst o více než 36 miliard Kč. To potvrzuje velký a nadále rostoucí zájem lidí o tyto finanční produkty. Nejoblíbenější na trhu jsou smíšené fondy, které tvoří přes 40 % objemu investovaných prostředků. Smíšené fondy kombinují různé typy aktiv, nejčastěji investují zčásti do dluhopisů, které jsou sice zpravidla bezpečnější, ale přinášejí relativně nízký výnos, a zčásti do akcií, které tvoří více rizikovou složku fondu s vyšším potenciálem výnosu.

Vedle nových partnerů Franklin Templeton a Fidelity International spolupracuje MONETA Money Bank s Generali Investments, NN Investment Partners a Budapest Fund Management.

Pro více informací o podílových fondech MONETA Money Bank navštivte www.moneta.cz/lide/investovani.

 

Jakub Švestka

tiskový mluvčí MONETA Money Bank


V případě zájmu o další informace kontaktujte, prosím:

Jakub Švestka
mob.: +420 702 209 386, tel.: +420 224 442 897, e-mail: jakub.svestka@moneta.cz

Lenka Míčková
mob.: +420 731 613 622, tel.: +420 224 442 124, e-mail: lenka.mickova@moneta.cz

nebo Servis pro média na media@moneta.cz a www.moneta.cz.Kontaktujte nás

Jakub Švestka
PR manager a tiskový mluvčí
MONETA Money Bank
Tel.: +420 224 442 897
Mobil: +420 702 209 386
jakub.svestka@moneta.cz
media@moneta.cz

Lenka Míčková
specialista komunikace
MONETA Money Bank
Tel.: +420 224 442 124
Mobil: +420 731 613 622
lenka.mickova@moneta.cz
media@moneta.cz

Management

Pár slov o zkušenostech našeho
nejvyššího vedení. Generálního
ředitele i vedení jednotlivých divizí.

Více

Společenská odpovědnost

Společenská odpovědnost je
součástí naší celkové strategie a je
postavená na čtyřech pilířích.

Více

Hospodářské výsledky

Archiv hospodářských výsledků
společností MONETA ke stažení.

Více

Výroční zprávy

Zajímá Vás, kde jsme a kam
chceme směřovat v příštím roce?
Archiv výročních zpráv.

Více