Služby na bankomatech

Naše široká síť zahrnuje téměř 650 bankomatů.

 • Výběry hotovosti
  a další služby
 • Na vybraných bankomatech možnost vkladu

Všechny naše bankomaty slouží nejen pro výběr hotovosti, ale rovněž nabízí řadu užitečných služeb, které usnadňují správu Vašich financí. Vybrané bankomaty nabízí možnost vkladu hotovosti.

Novinky na bankomatech

 • Přehled o použití karty - pro klienty s debetní nebo kreditní kartou zobrazí na obrazovce bankomatu posledních 12 karetních transakcí. Jejich seznam si následně můžete přímo na bankomatu vytisknout, nebo nechat zaslat na svoje mobilní číslo jako sms.
 • Dotaz na zůstatek pro neklienty – držitelům platebních karet Mastercard a VISA nabízíme možnost zjistit disponibilní zůstatek na kterémkoliv bankomatu v síti MONETA Money Bank.
 • Kupony Bene+ – uživatelům bankomatů MONETA Money Bank nabízíme časově omezené akce a nabídky ve formě kuponů. Kupon si jednoduše vytiskněte a uplatněte u daného partnera.
 • Mamma Help – Prostřednictvím našich bankomatů mají naši klienti možnost od 13. března 2013 přispět libovolnou částkou na aktivity sdružení pacientek s rakovinou prsu Mamma HELP. Sdružení se zaměřuje na zmírnění psychického tlaku na pacientky s touto nemocí a jejich rodiny formou bezplatného poradenství vedeného těmi, které tuto nemoc již prožily, a to v sedmi poradenských centrech po celé ČR. Už 300 korun může pomoci vrátit odvahu a naději jedné z pacientek či její rodině.

Jak vybírat bezpečně z bankomatu

 • K otevření dveří u vnitřních bankomatů použijte jinou kartu
  než kartu platební. Dveře otevřete pomocí jakékoliv karty (např. věrnostní), která má magnetický proužek. Ochráníte tím údaje uložené na magnetickém proužku na Vaší bankovní platební kartě.
 • Prohlédněte si bankomat,
  ze kterého chcete vybírat, zda na něm není připevněno nějaké neobvyklé zařízení a zda bankomat není poničen, můžete se tak stát obětí skimmingu, kdy podvodníci dočasně umístí speciální čtecí zařízení před otvor čtečky magnetického proužku v bankomatu, aby zaznamenali bez vědomí držitele karty elektronické údaje z magnetického proužku. Ilegálně nainstalovaná miniaturní kamera, která je skryta nad klávesnicí, snímá zadaný PIN. S padělanou kartou a s pomocí skutečného PINu mohou podvodníci následně provádět stejné transakce a ve stejném rozsahu jako právoplatný držitel karty, a to vše bez jeho vědomí.
 • Při zadávání PINu při výběru z bankomatu buďte opatrní,
  aby jej nemohl nikdo odpozorovat. Dodržujte diskrétní zónu, která představuje vzdálenost 1-1,5 m od předcházejícího klienta u bankomatu a kryjte si klávesnici rukou, aby nemohl být PIN odpozorován přihlížející osobou, ani skrytou kamerou.
 • Zásadně si u bankomatu nenechte od nikoho radit
  a řiďte se pouze pokyny, které jsou uvedeny na obrazovce bankomatu.

Transakce

 • Nikdo nemá právo Vaši transakci přerušit a ochranka ani jiný personál banky či obchodního centra nikdy nesmí zasahovat do transakcí klientů.
 • Vybranou hotovost i kartu si ihned uschovejte.
 • Po dokončení transakce si nezapomeňte vzít zpět svou kartu a účtenku o provedené transakci.
 • Pokud by Vám bankomat nevydal Vaši kartu či požadovanou hotovost, neodcházejte od bankomatu. Volejte linku Zákaznického servisu 224 443 636, která je taktéž uvedena na bankomatu

Kontrola

 • Pravidelně kontrolujte výpisy z účtu. Pokud zjistíte jakoukoliv nesrovnalost, ihned kontaktujte Zákaznický servis, platební kartu blokujte a spornou transakci reklamujte.
 • Pro snížení rizika zneužití Vaší platební karty doporučujeme ve Vaší Internet Bance v sekci Karty nastavit denní limit pro výběr hotovosti na kartě na výši, kterou běžně vybíráte z bankomatu.
 • V současné době jsou výběry z bankomatů v zahraničí automaticky nastaveny jako nepovolené (toto opatření se netýká členských zemí Evropské unie a dalších vybraných zemí Evropy - výčet zemí je uveden níže). Pokud budete cestovat s kartou do zahraničí, tak si jednoduše a rychle nastavíte výběry z bankomatů jako povolené. Po Vašem návratu Vám doporučujeme zahraniční výběry z bankomatů nastavit opět jako nepovolené.

Jakákoliv změna v nastavení výběrů z bankomatů v zahraničí je zdarma.

Jak si můžete zahraniční výběry z bankomatu nastavit?

 • V Internet bance, v části Karty, v nastavení pro jednotlivé karty
 • Telefonicky na lince Zákaznického servisu na čísle 224 443 636
 • Na kterékoli pobočce MONETA Money Bank

Kterých zahraničních států se toto opatření netýká, tzn. výběry z bankomatů jsou povolené?

Jedná se o členské státy Evropské unie (Belgie, Bulharsko, Chorvatsko, Dánsko, Estonsko, Finsko, Francie, Irsko, Itálie, Kypr, Litva, Lotyšsko, Lucembursko, Maďarsko, Malta, Německo, Nizozemsko, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Rumunsko, Řecko, Slovensko, Slovinsko, Španělsko, Švédsko, Velká Británie) + další vybrané země Evropy (Andorra, Vatikán, Monako, Švýcarsko, Norsko, Island, Lichtenštejnsko a Turecko).

 • Pokud cestujete do zahraničí, máte možnost toto nahlásit do banky, a banka bude vědět, že jste v zahraničí v určité zemi a tam budete používat svou platební kartu. Pak Vás nebudeme kontaktovat s žádostí o ověření transakce, pokud zaznamenáme platby Vaší kartou v nahlášené lokalitě.
 • Pro zvýšení bezpečnosti banka provozuje monitorovací systém podezřelých transakcí na platební kartě a v případě podezření můžete být kontaktováni pro ověření, zda s provedenou transakcí souhlasíte. Přitom od vás Banka nikdy nepožaduje údaje, které uchováváte v tajnosti, jako číslo platební karty, PIN či CVC kód.

Další služby na bankomatech

 • Zadávání jednorázových příkazů k úhradě
  Snadný a rychlý způsob zaslání peněz z Vaší debetní nebo kreditní karty na libovolný účet v ČR.
 • Dotaz na zůstatek
  Kdykoliv si můžete zjistit disponibilní zůstatek pro výběr hotovosti na Vaší kartě, u kreditní karty s aktivním programem bene+ se navíc dozvíte aktuální počet bodů na vaší kartě.
 • Změna PIN ke kartě
  zvyšuje komfort používání Vaší platební karty – změňte si svůj PIN na takový, který Vám více vyhovuje.
 • Navýšení úvěrového rámce kreditní karty
 • Snadno a rychle navýšíte úvěrový limit Vaší kreditní karty, službu naleznete pod nabídkou Peníze navíc.
 • Informace o exspiraci platební karty
  Včas se dozvíte o blížícím se konci platnosti vaší platební karty.
 • Infolimit
  Jednoduše víte, kolik si můžete půjčit a o půjčku si na bankomatu požádat. Nabídka platí pro fyzické osoby, fyzické osoby podnikatele a právnické osoby.

Peníze navíc

Bankomatová služba Peníze navíc je určena pro klienty MONETA Money Bank i klienty ostatních bank. Nabídka je k dispozici pro fyzické osoby, fyzické osoby podnikatele a právnické osoby.


Jak služba Peníze navíc funguje
 • Po vsunutí karty do bankomatu a zadání PIN v hlavním menu zvolíte službu „Peníze navíc – služba zdarma“. Následně se zobrazí nabídka úvěrových produktů (Expres, Flexikredit, Kreditní karta) s částkou, o kterou můžete zažádat.
 • V případě zájmu o produkt nebo více informací ke zvolenému produktu se zobrazí obrazovka pro vyplnění Vašeho telefonního čísla a po jeho odeslání se zadané telefonní číslo automaticky přenese do MONETA Money Bank a budete do 24 hodin v nejbližší pracovní den kontaktován/a osobním bankéřem, který Vám sdělí více informací o zvoleném produktu, nebo přímo provede předběžné schválení půjčky dle Vašeho přání.
 • Informaci o službě Peníze navíc si můžete na bankomatu také vytisknout.
 • Po schválení se dostavíte s potřebnými doklady (dle instrukcí osobního bankéře z telefonního rozhovoru) na obchodní místo MONETA Money Bank, kde už jen podepíšete smlouvu.

Vkladový bankomat

Vkladové bankomaty umožňují fyzickým i právnickým osobám s účtem vedeným u MONETA Money Bank a platnou debetní nebo kreditní kartou vklad hotovosti v české měně na vlastní účet u MONETA Money Bank.

 • Bankomat přijímá všechny platné bankovky české měny. Vklad mincí a zahraniční měny není možný. Maximální počet bankovek pro jeden vklad je 350 kusů. V souladu s platnými právními předpisy provádí MONETA Money Bank, a.s. kontrolu platnosti platidel. Případné padělky budou zadrženy bez náhrady a předány k posouzení jejich pravosti ČNB a nebudou připsány až do rozhodnutí ČNB ve prospěch Vašeho účtu.
 • Bankovky vkládejte vyrovnané a v balíčku (celý vklad najednou) do vkladového otvoru v pravé horní části bankomatu. Jedná se o samostatný otvor, odlišný od výdajového. Bankovky není třeba třídit, bankomat sám rozpozná jednotlivé bankovky a připraví výčetku s počty kusů podle jednotlivých nominálních hodnot.
 • Bankovky pomačkané, potrhané nebo přeložené na půl, případně vlhké nebo jinak znečištěné nemusí být správně rozpoznány. Cizorodé předměty – kancelářské sponky, obálky a pásky na peníze – mohou narušit chod mechanismu bankomatu a zablokovat postup Vašeho vkladu.
 • Ke každému úspěšně dokončenému vkladu je vytištěna stvrzenka s výčtem vložených bankovek a potvrzením o provedené transakci.

Hotovost bude připsána na účet okamžitě. Vklady hotovosti po 20:00, o víkendu a o svátcích budou na Váš účet připsány následující pracovní den.

V případě dotazu kontaktujte Zákaznický servis MONETA Money Bank na telefonní lince 224 443 636.

Přímé bankovnictví

Karty k účtům

Nechte se odměňovat až 5 %
z plateb kartou u vybraných partnerů
věrnostního programu bene+.

Více informací

Přímé bankovnictví

Mějte své finance stále pod
kontrolou. V počítači, přes telefon
i v chytrém mobilu.

Více informací

Infolimit

Zdarma Vám aktivujeme jedinečnou službu, díky níž vždy víte, kolik peněz Vám můžeme půjčit.

Více

Platební styk

Vyberte si z široké nabídky
platebních služeb, včetně možnosti
zasílání plateb do zahraničí.

Více informací