Kalkulačka - refinancování hypotéky

Chcete výhodně refinancovat Vaši hypotéku? Spočítejte si na naší kalkulačce Vaši novou splátku i výši úroku.
MortgageCalculator JSP Portlet je momentálně nedostupný.

Kalkulačka refinancování hypotéky

Čerpáte půjčku, ale natrefili jste na výhodnější nabídku? Sjednejte si refinancování hypotéky. Co to je, proč je dobré jej využít a kdy refinancování můžete využít?

Co je refinancování hypotéky?

Refinancování hypotéky je splacení jednoho úvěru jiným s lepšími podmínkami. Vyplatí se Vám to v případě, kdy již jednu hypotéku čerpáte, ale narazili jste na jinou s výhodnějšími podmínkami.

Refinancování hypotéky – postup

Rozhodli jste se pro refinancování? S procesem můžete začít kdykoli, nejen před koncem fixace. Jak při refinancování postupovat?

1. Refinancování hypotéky u stejné banky
V první řadě byste měli požádat Vaši banku, u které máte hypotéku, o lepší podmínky. Udělejte to v dostatečném předstihu. Pokud Vám banka nebude chtít vyjít vstříc, začněte se dívat po jiných bankách.

2. Nabídka refinancování na trhu
Nezapomínejte na průzkum a srovnání refinancování hypoték na trhu. Zaměřte se nejen na úrokovou sazbu, ale i na poplatky, například za předčasné splacení (tzv. úhradu účelně vynaložených nákladů souvisejících s předčasným splacením), nebo podmínky dalších produktů od dané banky.

3. Rozhodnutí, zda zůstat nebo odejít
Po průzkumu trhu už záleží na Vás, jestli se Vám vyplatí zůstat u stávající banky nebo refinancovat s bankou jinou. Nepodléhejte ale pohodlnosti, nemusí se Vám to vyplatit, protože trh se neustále vyvíjí.

Pokud se rozhodnete jít do refinancování, požádejte svou banku o vyčíslení zůstatku hypotéky a o souhlas s přístupem nové banky na druhé místo v zástavě nemovitosti. Nezapomeňte ji také požádat o přislib výmazu zástavního práva k dané nemovitosti.

Chcete vědět, jestli se Vám refinancování vyplatí? Zkuste naši kalkulačku refinancování hypotéky a najděte pro Vás nejlepší půjčku na refinancování hypotéky.

Refinancování hypotéky a doba fixace

Refinancování hypotéky je od roku 2016 o něco jednodušší a lze dosáhnout i mnohem lepších podmínek. Refinancování během fixace je poměrně snadné, myslete ale na to, že se často nevyhnete sankcím. V dnešní době je to však již jen úhrada účelně vynaložených nákladů souvisejících s předčasným splacením.

Svou hypotéku můžete refinancovat i před fixací. Dnes již totiž u hypotéky nezáleží, zda ji budete refinancovat v době fixace nebo před ní. Fixací si volíte podmínky a úrokovou sazbu hned na začátku sjednávání hypotéky.

Refinancování americké hypotéky

Americká hypotéka je od té klasické rozdílná zejména v tom, že je určena na cokoliv. Obě však mají společné zajištění nemovitostí. I americkou hypotéku ale lze refinancovat. Sledujte výše sazeb, u nichž jsou v případě americké hypotéky větší rozdíly, a ujistěte se, že na refinancování ve výsledku vyděláte.

Poraďte se s námi o Vaší hypotéce

Vše, co potřebujete vědět

Naše další kalkulačky