Kalkulačka - refinancování hypotéky

Chcete výhodně refinancovat Vaši hypotéku? Spočítejte si na naší kalkulačce Vaši novou splátku i výši úroku.

Kalkulačka refinancování hypotéky

Čerpáte půjčku, ale natrefili jste na výhodnější nabídku? Sjednejte si refinancování hypotéky. Co to je, proč je dobré jej využít a kdy refinancování můžete využít?

Co je refinancování hypotéky?

Refinancování hypotéky je splacení jednoho úvěru jiným s lepšími podmínkami. Vyplatí se Vám to v případě, kdy již jednu hypotéku čerpáte, ale narazili jste na jinou s výhodnějšími podmínkami.

Refinancování hypotéky 2021 – postup

Rozhodli jste se pro refinancování? S procesem můžete začít kdykoli, nejen před koncem fixace. Jak při refinancování postupovat?

1. Refinancování hypotéky u stejné banky
V první řadě byste měli požádat Vaši banku, u které máte hypotéku, o lepší podmínky. Udělejte to v dostatečném předstihu. Pokud Vám banka nebude chtít vyjít vstříc, začněte se dívat po jiných bankách.

2. Nabídka refinancování na trhu
Nezapomínejte na průzkum a srovnání refinancování hypoték na trhu. Zaměřte se nejen na úrokovou sazbu, ale i na poplatky, například za předčasné splacení (tzv. úhradu účelně vynaložených nákladů souvisejících s předčasným splacením), nebo podmínky dalších produktů od dané banky.

3. Rozhodnutí, zda zůstat nebo odejít
Po průzkumu trhu už záleží na Vás, jestli se Vám vyplatí zůstat u stávající banky nebo refinancovat s bankou jinou. Nepodléhejte ale pohodlnosti, nemusí se Vám to vyplatit, protože trh se neustále vyvíjí.

Pokud se rozhodnete jít do refinancování, požádejte svou banku o vyčíslení zůstatku hypotéky a o souhlas s přístupem nové banky na druhé místo v zástavě nemovitosti. Nezapomeňte ji také požádat o přislib výmazu zástavního práva k dané nemovitosti.

Chcete vědět, jestli se Vám refinancování vyplatí? Zkuste naši kalkulačku refinancování hypotéky a najděte pro Vás nejlepší půjčku na refinancování hypotéky.

Refinancování hypotéky a doba fixace

Refinancování hypotéky je od roku 2016 o něco jednodušší a lze dosáhnout i mnohem lepších podmínek. Refinancování během fixace je poměrně snadné, myslete ale na to, že se často nevyhnete sankcím. V dnešní době je to však již jen úhrada účelně vynaložených nákladů souvisejících s předčasným splacením.

Svou hypotéku můžete refinancovat i před fixací. Dnes již totiž u hypotéky nezáleží, zda ji budete refinancovat v době fixace nebo před ní. Fixací si volíte podmínky a úrokovou sazbu hned na začátku sjednávání hypotéky.

Refinancování americké hypotéky

Americká hypotéka je od té klasické rozdílná zejména v tom, že je určena na cokoliv. Obě však mají společné zajištění nemovitostí. I americkou hypotéku ale lze refinancovat. Sledujte výše sazeb, u nichž jsou v případě americké hypotéky větší rozdíly, a ujistěte se, že na refinancování ve výsledku vyděláte.

Refinancování hypotéky 2021

Hypoteční sazby jsou odvozovány od základní úrokové sazby České národní banky. Ta se rozhodla v důsledku koronavirové krize svou základní úrokovou sazbu snížit, a sice z původních 2,25 % na současných 0,25 %. Do jaké míry to ovlivnilo výši hypotečních úroků ve Vaší bance a zda byste refinancováním své hypotéky neušetřili, si můžete spočítat v naší kalkulačce.

Potřebujete více informací o Vaší hypotéce?

Vše, co potřebujete vědět

Naše další kalkulačky