Průvodce hypotékou

Aby cesta k Vašemu novému bydlení byla rychlá a snadná, dopředu Vás provedeme hypotékou krok za krokem
 1. Úvodní schůzka

  Pokud již máte jasnou představu o svém bydlení a znáte své finanční možnosti, domluvte si první schůzku s naším hypotečním bankéřem či bankéřkou. 

  Schůzku si můžete domluvit:

  - na bezplatném telefonním čísle 800 212 220 
  - nebo nám zanechte kontakt a my Vám zavoláme zpět

  Na první schůzku mějte připraveny dva doklady totožnosti. Na této schůzce můžete rovnou od bankéře obdržet i předběžnou nabídku, respektive informaci, kolik Vám půjčíme a za jakých podmínek. Spolu s nabídkou se také dozvíte, jaké další doklady budete potřebovat pro sjednání hypotéky.

 2. Podpis žádosti o hypotéku

  S hypotečním bankéřem či bankéřkou společně vyplníte žádost o hypotéku, kterou pak bankéř/ka odešle ke schválení spolu s potřebnými doklady.

 3. Schválení a podpis hypotéky

  Po schválení žádosti o hypotéku připraví bankéř/ka kompletní úvěrovou dokumentaci a pozve Vás na pobočku, kde Vás seznámí se všemi podmínkami a předsmluvními informacemi. Na této schůzce je možné smlouvu o hypotečním úvěru rovnou podepsat.
  Dobrá rada:
  Součástí podepisování úvěrové dokumentace je ověřování podpisů. Zkontrolujte si dopředu, že Vaše doklady totožnosti budou při podpisu platné. Doporučujeme, abyste se s dokumentací v klidu seznámili. Na Vaše dotazy Vám naši bankéři rádi odpoví.

 4. Čerpání hypotéky

  Po podpisu přichází na řadu to nejdůležitější, a to čerpání hypotéky. Převod peněz probíhá bezhotovostně k určitému datu, a to buď jednorázově, nebo postupně.

  Přejeme Vám, abyste ve svém novém domově byli šťastní a spokojení.

 1. Co je to refinancování

  Refinancování hypotéky, jednoduše řečeno, znamená převedení hypotéky do jiné banky, obvykle za výhodnějších podmínek. Refinancovat hypotéku můžete bez sankcí vždy k datu fixace.

 2. Konec fixačního období

  Zhruba půl roku před koncem fixačního období je ideální čas začít vyjednávat nové podmínky na další období. Není dobré nechávat vše na poslední chvíli, lepší podmínky Vám můžeme nabídnout už rok před koncem Vaší fixace. Pokud tedy nejste spokojeni s podmínkami u své stávající banky, domluvte si u nás co nejdříve schůzku:

  - telefonicky na bezplatném čísle 800 212 220 
  - zanechte nám kontakt a my Vám zavoláme zpět

 3. Co budete k refinancování potřebovat

  Abychom mohli Vaši hypotéku převést k nám, budeme od Vás potřebovat tyto dokumenty:

  - původní hypoteční smlouvu
  - vyčíslení zůstatku hypotéky k datu fixace
  - cenový odhad nemovitosti – zajistíme my, a to zdarma.
  - dva doklady totožnosti

 4. Podpis nové smlouvy

  Po předání potřebných dokumentů zkontrolujeme jejich správnost a vyhotovíme návrh nové hypotéční smlouvy, kterou pak společně podepíšeme.

  Pokud byste chtěli poradit, jak nejlépe svou hypotéku refinancovat, zavolejte nám na bezplatnou linku 800 212 220

Podívejte se také na náš web hypoteka.cz, kde pro vás připravujeme články na toto téma.