Article main image
Osobní finance

Společný účet. Jak hospodařit společně?

Společný účet je dobrým řešením pro pořádek v penězích manželů nebo partnerů. Máte tak všechny příjmy i výdaje domácnosti přehledně na jednom místě.

Většina bank nabízí k běžným účtům možnost dispozičního práva. Jeden z partnerů je vlastníkem účtu, druhý disponentem. Výsledný účet funguje úplně stejně jako jakýkoliv jiný, jen k němu mají přístup dva lidé a každý z nich má svou vlastní platební kartu.

Založte si spořicí účet, kam budete společně posílat pravidelnou částku každý měsíc. Nejen, že snáz našetříte částku na potřebný výdej, ale získáte i lepší přehled o svých financích.

Proč říct ano společnému hospodaření

Větší přehlednost

Vy i Váš partner budete přesně vědět za co a kolik utrácíte. S takovým přehledem se Vám bude rozpočet plánovat o hodně líp.

Poplatky platíte jen jednou

Se společným účtem nebudete zbytečně vyhazovat peníze za vedení dvou účtů.

Lepší kontrola

Společný účet Vám dává větší kontrolu nad tím, zda platby skutečně odešly. Oba tak můžete zkontrolovat, že platba za Vaši letní dovolenou skutečně byla odeslána včas. Stejně tak jste dva na to, abyste zaregistrovali, že nějaká platba odešla dvakrát nebo třeba došlo ke zneužití Vašeho účtu.

Budování důvěry

Používání společného účtu může fungovat i jako nástroj pro upevnění Vašeho vztahu. Získáte stejný přehled o tom, za co utrácíte a jaké jsou Vaše příjmy. Předejdete tak například hádkám o tom, co kdo zapomněl zaplatit. Jakékoli nesrovnalosti tak můžete vyřešit rychle a mít čistý stůl.

Dvakrát tolik výhod

V dnešní době se banky předhánějí v tom, která svým klientům nabídne lepší výhody. Třeba u nás v MONETA Money Bank máme pro klienty připravené různé odměny za platby kartou v partnerské síti bene+. Ve dvou takovou výhodu využijete na maximum.